MENU GŁÓWNE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
SZKOŁA PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
PROGRAMY, W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY
KONKURS "LUBELSZCZYZNA - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
10 LAT GIMNAZJUM
PRZYDATNE LINKI

Osiągnięcia uczniów Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Suścu
w roku szkolnym 2016/2017

 

   Konkursy przedmiotowe organizowane
przez Kuratorium Oświaty w Lublinie

 

Przedmiot/konkurs

Etap okręgowy

 

Etap wojewódzki

 

J. polski

Konkurs polonistyczny

Aleksandra Rybka II a

Martyna Lipian III b

 

Opiekun: Barbara Jarczak

Martyna Lipian III b

Finalistka

Opiekun: Barbara Jarczak

J. polski

Konkurs ortograficzny

 

Martyna Lipian III b

 

Opiekun: Barbara Jarczak

Martyna Lipian III b

Laureatka

Opiekun: Barbara Jarczak

Geografia

Konkurs geograficzny

Martyna Lipian III b

 

Opiekun: Urszula Bartoszek

 

-------------------------------------

Biologia

Konkurs biologiczny

Natalia Pyć III a

 

Opiekun: Teresa Kłus

 

-------------------------------------

Historia

Konkurs historyczny

 

Kamil Litwin III b

 

Opiekun: Bogumiła Łasocha

 

-------------------------------------

J. angielski

Konkurs

j. angielskiego

Martyna Lipian III b

Michał Gęborys III a

 

Opiekun: Tetyana Bakay

 

-------------------------------------

 

Konkursy sportowe

 

Etap gminny

Etap powiatowy

 

Etap wojewódzki

 

 

---------------------------------

Zawody Sportowo – Obronne Powiatu Tomaszowskiego

I i II miejsce chłopców drużynowo

Opiekun: Paweł Fronc

 

-----------------------------------

I miejsce drużynowo

W Eliminacjach Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju BRD

3 uczniów:

Przemysław Hałasa III b, Łukasz Drążek III a,

Jakub Skiba I b.

 

I miejsce indywidualnie

Przemysław Hałasa III b

 

Opiekun: M. Fanfara

I miejsce drużynowo

W Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju BRD

3 uczniów:

Przemysław Hałasa III b,      

Łukasz Drążek III a,

Jakub Skiba I b.

 

I miejsce indywidualnie

Łukasz Drążek III a

 

Opiekun: M. Fanfara

X miejsce drużynowo

W Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju BRD

3 uczniów:

Przemysław Hałasa III b, Łukasz Drążek III a,

Jakub Skiba I b.

 

 

Opiekun: M. Fanfara

 

Sportowy Gminny Dzień Dziecka

I miejsce: Jakub Pyda (1200 m.)

III miejsce: Sylwia Bondyra (1000 m.)

Opiekunowie: P. Fronc,
                            M. Fanfara

 

 

--------------------------------

 

 

------------------------------

 

  Konkursy artystyczne

 

Etap gminny

Etap powiatowy

 

Etap wojewódzki

 

Konkurs plastyczny „Patriotyzm

w sercu dziecka”

Laureaci: Tomasz Hałasa I a

Aleksandra Rybka II a

 

Opiekun: Edyta Nieścior

 

 

 

-------------------------------------------

 

 

--------------------------------------

 

 

----------------------------------

Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej

Wyróżnienie: Iga Bartosik II b

 

Opiekun: Barbara Jarczak

 

 

 

-------------------------------------

 

 

----------------------------------

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

„Zapobiegajmy pożarom” na szczeblu powiatowym

I miejsce: Joanna Pardus I b

 

Opiekun: Edyta Nieścior

 

 

-----------------------------------

Gminny Konkurs Wielkanocny

„Stroiki, pisanki, palmy”

I miejsce: Wiktoria Pogudz II a

Wyróżnienie: Aleksandra Rybka II a

 

Opiekun: Edyta Nieścior

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Wielkanocne stroiki i pisanki”

Wyróżnienie: Wiktoria Pogudz II a

 

 

Opiekun: Edyta Nieścior

 

 

 

 

---------------------------------

Gminny konkurs piosenki

wiosenno-letniej

"Z wiosenna nutką"

I miejsce: Emilia Obirek II a

I miejsce: Julia Semak II b

Wyróżnienie:

Natalia Świerczyńska Ia

 

Opiekun: Janusz Kiecana

 

   

 

Konkursy inne

 

Etap gminny

Etap powiatowy

 

Etap wojewódzki

 

Konkurs recytatorski
im. T. Zamojskiego

I miejsce: Ewelina Łasocha III a

II miejsce: Emilia Obirek II a

III miejsce: Łukasz drążek III a

Opiekun: Barbara Jarczak

 Powiatowy Konkurs Recytatorski
im. T. Zamojskiego

II miejsce: Ewelina Łasocha III a

III miejsce: Emilia Obirek II a  

Opiekun: Barbara Jarczak

 

 

 

 

-------------------------------------------

Konkurs Recytatorski „Patriotyzm w sercu dziecka”

I miejsce: Emilia Obirek II a

II miejsce: Ewelina Łasocha III a

III miejsce: Łukasz drążek III a

Opiekun: Barbara Jarczak

 

 

 

-------------------------------------------------

 

 

 

--------------------------------------------

 

------------------------------------------------

Jesienny Konkurs Recytatorski

Laureat: Emilia Obirek II a

 

Opiekun: Barbara Jarczak

Jesienny Konkurs Recytatorski

Udział: Emilia Obirek II a

 

Opiekun: Barbara Jarczak

 

 

 

 

------------------------------------------------

Konkurs czytelniczy „Życie
i twórczość H. Sienkiewicza

Udział: Aleksandra Rybka II a

         Martyna Lipian III b

        Wiktoria Kusiak II a

Etap regionalny

II miejsce reprezentacji

Opiekun: Barbara Jarczak

 

 

 

 

--------------------------------------

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”

I miejsce: Adam Wełna III a

II miejsce: Wiktoria Kusiak II a

IV miejsce: Jakub Skiba I b

 

Opiekun: M. Fanfara

 

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”

III miejsce: Adam Wełna III a

 

Opiekun: M. Fanfara

 

 

 

 

----------------------------------

 

 

 

 

------------------------------------

Konkurs matematyczny „Zagimak”

Udział: Natalia Pyć III a Aleksandra Rybka II a

Iga Bartosik II b

Kacper Kiecana I a

 

Opiekun: Małgorzata Borowicz

 

 

 

 

 

----------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

-----------------------------------

 

 

 

------------------------------------------

 

 

 

 

IX edycja Wojewódzkiego Konkursu Ekologiczno – Regionalnego „Lubelszczyzna – moja Mała Ojczyzna”

III miejsce:

Kinga Leńczuk I b

Joanna Pardus I b Aleksandra Łasocha I b

Opiekunowie: Stanisława Pogudz, Urszula Bartoszek

 

 

 

 

 

--------------------------------------

 

 

 

 

 

-----------------------------------------

 

 

 

 

Eliminacje Wojewódzkie Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego „Wędrujemy po mapie świata”

Udział: Mateusz Bartosiński, Aleksandra Rybka, Aleksandra Malec, Iga Bartosik, Jakub Pyda, Szymon Lipian

 

Opiekun: Urszula Bartoszek

Gminny Konkurs Recytatorski „Jan Paweł II jest wśród nas”

I miejsce: Emilia Obirek

II miejsce: Ewelina Łasocha

III miejsce: Tomasz Hałasa

 

Opiekun: Barbara Jarczak

Tomaszowskie Dyktando

III miejsce: Martyna Lipian

 

 

Opiekun: Barbara Jarczak

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Gramatyczny  im. Onufrego Kopczyńskiego

Wyróżnienie:
Martyna Lipian

Udział: Wiktoria Pogudz

Aleksandra Rybka

 

Opiekun: Barbara Jarczak

 

 

 

 

----------------------------------------

Konkurs Językowy „Wiosna
z Poprawną Polszczyzną”

III miejsce: Martyna Lipian

 

Opiekun: Barbara Jarczak

Wojewódzki Konkurs Językowy „Cudze chwalicie, swego nie znacie”

II miejsce: Martyna Lipian

Udział: Natalia Pyć, Aleksandra Rybka, Wiktoria Pogudz, Kacper Kiecana

 

Opiekun: Barbara Jarczak

 

 

----------------------------------------

Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Żak”

Laureat: Martyna Lipian

Udział: Aleksandra Rybka

 

Opiekun: Barbara Jarczak

 

 

---------------------------------

 

 

----------------------------------------

Powiatowy Konkurs Literacki

Laureatki: Martyna Lipian, Iga Bartosik, Wiktoria Kusiak

Opiekun: Barbara Jarczak

 

 

 

-----------------------------------

 

 

-----------------------------------------

Powiatowy Konkurs Literacki

„Ja i cyberświat”

Udział: Martyna Lipian,

            Wiktoria Kusiak

 

Opiekun: Barbara Jarczak

 

 

----------------------------------

 

 

 

 

 

----------------------------------------

Powiatowy Konkurs Sztuki Recytatorskiej i Pieśni Papieskiej

I miejsce (recytacja): Emilia Obirek

III miejsce (recytacja): Ewelina Łasocha

II miejsce (pieśń): Zespół – Emilia Obirek, Ewelina Łasocha, Kacper Kiecana, Oktawia Suraj, Patrycja Soluch

 

Opiekunowie: Barbara Jarczak,

                      Janusz Kiecana

 

 

 

 

 

----------------------------------

 

 

 

---------------------------------------

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. M. Romanowskiego

Udział: Emilia Obirek, Ewelina Łasocha, Łukasz Drążek

 

Opiekun: Barbara Jarczak

 

 

 

 

----------------------------------

 

Konkursy ogólnopolskie i międzynarodowe

 

Olimpiada Wiedzy z j. angielskiego Archimedes Plus

Udział 31 uczniów

Laureatka: Martyna Lipian III b

Opiekun: T. Bakay

Olimpiada Wiedzy Archimedes Biologia Plus

Udział 10 uczniów  

Laureatka: Natalia Pyć III a

Opiekun: Teresa Kłus

 

Ogólnopolski Konkurs Gramatyczny im. O. Kopczyńskiego

Udział 12 uczniów  

Wyróżnienie: Martyna Lipian III b

Udział: Aleksandra Rybka II a, Wiktoria Pogudz II a

Opiekun: Barbara Jarczak

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „Kończ waść, wstydu oszczędź”

Udział 25 uczniów 

Opiekun: Barbara Jarczak

Ogólnopolski Konkurs Olimpijski

Udział: Martyna Lipian

 

Opiekun: Barbara Jarczak

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Day by day” – zorganizowany przez Glossa (Kraków)

Finalistki: Skiba Karolina III a

            Iga Bartosik II b

 

Opiekunowie: Joanna Gęborys

                       Tetyana Bakay

 

 

Ważne wydarzenia:

I semestr

  • 12-16.12.2016  - Tydzień Języków Obcych. Udział 313 uczniów ZSP.
  •  02.09.2016 – Akcja „Narodowe czytanie „Quo vadis”.
  • 13.10.2016 – Szkolna i gminna akademia z okazji DEN.
  • 09.12.2016 – Montaż słowno – muzyczny z okazji 111 rocznicy wręczenia Nagrody Nobla H. Sienkiewiczowi (w ramach obchodów roku Sienkiewicza).
  • Akcje charytatywne Samorządu Uczniowskiego „Dla Emilki” (XI 2016),
    „Dla Łukasza” (I 2017).

 

II semestr

  • 15.01.2017 – WOŚP „Kopciuszek” w wykonaniu klas II a i II b.
  • 21.02.2017 – Szkolne dyktando w ramach „Dnia Języka Ojczystego”.
  • 26.04.2017 - Organizacja Eliminacji Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
  • 28.04.2017 – Szkolna akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  • 05.05.2017 – Organizacja Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
  • 10.05.2017 – „Poranek poetycki”.
  • 16.05.2017 – Prezentacja projektów edukacyjnych.
  • 16.05 – 25.05.2017 – Wymiana młodzieży polskiej i ukraińskiej. Realizacja projektu „Języki obce w działaniu młodzieży” – IV edycja. Wyjazd integracyjny do Grecji.
  • 31.05.2017 -  uroczysta gala podsumowująca IX Edycję Wojewódzkiego Konkursu Ekologiczno – Regionalnego „Lubelszczyzna – moja Mała Ojczyzna” przebiegająca pod hasłem „Geografia lubelskich opowieści, legend i baśni”.
  • 01.06.2017 – Gminny Dzień Dziecka – zawody sportowe.
  • 02.06.2017 – Spotkanie z regionalną poetką Teresą Sytą.
  • 20.06.2017 – Szkolny Dzień Zdrowia.

 

 

Opracował: Mariusz Fanfara

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )